3 הסיבות להתמכרות שלנו לחדרי בריחה

3 הסיבות להתמכרות שלנו לחדרי בריחה

הנתונים מדברים בעד עצמם, והם מוכיחים את מה שכולנו כבר מבינים: חדרי הבריחה הם כבר לא טרנד אלא אטרקציה מהנה שקל להתמכר אלינו. למעשה, כבר היום אפשר למצוא אלפי חדרים בכל העולם, ומאות חדרי בריחה בישראל בלבד. המספרים מציגים היטב את התמונה. הישראלים אוהבים להסתגר בחדר נעול עם רמזים, קודים וכמה חברים שינסו לעזור להם להגיע לפתרון. אז איך קרה שכולנו התמכרנו, ולמה אנחנו לא מצליחים (או רוצים) להפסיק?

חדרי בריחה הם בריחה מהמציאות

סביר להניח שגם לוח הזמנים שלכם מלא, ואתם לא תמיד מפנים את הזמן כדי לעשות משהו שונה ומיוחד. העבודה, הלימודים, המשפחה והבית, כל אלה גוזלים מכן זמן ואנרגיות, וגם אתם נשאבים אל המציאות היומיומית הזו. עם זאת, חדר הבריחה הוא הזדמנות נהדרות לעצור למשך שעה אחת לפחות, להישאב לעולם דמיוני ולהתמסר להרפתקה ולתעלומה שעל הפרק. במקום עוד סרט ופיצה על הספה או עוד פגישה מייגעת עם לקוח, אנחנו מתמקדים במשימה שעל הפרק ובזמן האיכות עם החברים הטובים או עם בני המשפחה.

חדרי בריחה מפעילים את המוח

אם הזכרנו את הבילוי שרובנו מכירים היטב – סרט על הספה עם קערת פופקורן גדולה במיוחד – חדרי הבריחה מספקים לנו הזדמנות להפעיל את המוח קצת יותר, להזיז את הגוף ובאופן כללי להרגיש אקטיביים יותר. אנחנו לא בוהים במסך המחשב בזמן שדמויות אחרות פועלות במקומנו. אנחנו הדמויות בסיפור, אנחנו אלה שמשפיעים על העלילה, ורק אנחנו יכולים לפתור את התעלומה ולהיחלץ מפארק היורה או ממעמקי הים, למשל. בין אם אתם מתחברים לחידות ההיגיון בשגרה ובין אם לא, חדרי בריחה בראשון לציון יעניקו לכם הזדמנות לעושת משהו קצת אחר, ולא מאוד שגרתי.

חדרי בריחה מושלמים למשפחה ולחברים

כדי להשלים את המשימה ובעיקר כדי לצאת מחדר הבריחה בזמן הקצר ביותר, אנחנו חייבים לשתף פעולה, להקשיב, להעלות רעיונות ובאופן כללי לחשוב מחוץ לקופסה. זו בדיוק הסיבה לכך שחדרים אלה הפכו לחלק בלתי נפרד מימי גיבוש במשרד וגם מימי ההולדת והאירועים המשפחתיים. כשאנחנו מרגישים חלק מהותי בצוות וגורמים בעלי השפעה בתוכו, אנחנו שמחים ורגועים הרבה יותר, וגם הביטחון העצמי שלנו עולה. עם כל כך הרבה השפעות חיוביות, נדמה שאפשר להבין איך כולנו התמכרנו לחדרי הבריחה, ומי שעדיין לא התמכר עליהם – אולי יבין כעת כמה הוא מפספס.Call Now Button
שינוי גודל גופנים