פעילות גיבוש לצוות

יש שאלות? נשמח לעזור
כך תתכננו פעילות גיבוש לצוות שתשיג את המטרות שלכם

אתם רוצים לתכנן פעילות גיבוש לצוות, יש לכם מטרות ברורות מאוד וכעת נותר לכם למצוא את הדרך הטובה ביותר להשיג אותן. האפשרויות הפרושות לפניכם רבות ומגוונות, אבל אתם יודעים היטב שאין לכם עניין בעוד פעילות שגרתית ומשמימה שכוללת מגשי בורקס, קפה דלוח ומרצה משועמם שיעביר סדנה שאיש לא יזכור בעוד יומיים. מה שיעזור לכם יותר הוא למצוא פעילות גיבוש לצוות שהיא שונה, מיוחדת, מעניינת ומסקרנת, כזו שתעודד אותם לגלות בעצמם את כוחו של הצוות ואת עוצמתו של שיתוף הפעולה. אחת הדוגמאות הטובות ביותר לפעילות מהסוג הזה היא אסקייפ רום, או חדרי בריחה בשבילכם.

 

הגדירו מטרה – והשיגו אותה

היתרון של חדר בריחה כפעילות גיבוש לצוות, הוא שמדובר באטרקציה שמחייבת עבודת צוות כדי שניתן יהיה להגיע לפתרון בצורה נכונה, טובה ויעילה. לאחר שיקבלו הנחיות קצרות ומדויקות יישלחו אנשי הצוות אל החדר הנעול, בו יתבקשו לעמוד במשימה מוגדרת בתוך זמן קצוב. זוהי לא משימה שגרתית כלל וכלל, והיא שונה מאוד מכל פעילות גיבוש שאתם מכירים בסדנאות פיתוח צוותים. כל פריט בחדר עשוי להיות רמז חשוב, כל מילה יכולה להתפרש בדרך קצת שונה וכל חפץ שנראה חלק מהתפאורה עלול להתברר כחלק מהפתרון. כדי שניתן יהיה לברור את הפריטים השונים, לחבר את חלקי הפאזל בצורה נכונה ולהסיק מסקנות בצורה מדויקת, חייבים המשתתפים לעבוד יחד, להקשיב, לייעץ, להביע עמדה ולפעול בשיתוף פעולה. אם המטרה שלכם בתכנון פעילות גיבוש לצוות היא יצירת חיבור טוב בין העובדים, עידוד סיעור מוחות ומחשבה יצירתית, אתם בהחלט בכיוון הנכון.

 

שלבו את הפעילות בלוח הזמנים שלכם

חדר בריחה הוא בהחלט אטרקציה משמעותית במסגרת פעילות גיבוש לצוות. תוכלו להמשיך את יומכם בשיחה על חוויית החדר המסתורי, לאפשר לעובדים לנתח את הסיבות שהובילו להצלחה (וגם לטעויות) ולנתח את האופן שבו תפקדו יחד, כצוות. זוהי דרך טובה להעביר לעובדים מסרים חשובים מאוד על מטרות משותפות ועל הדרכים הנכונות להשגתן, וגם הזדמנות מצוינות להציע כלים שיאפשרו להם להתמודד טוב יותר עם משימות משותפות ועם אתגרים הקשורים בהשגת יעדים. אין ספק כי השגרה במשרד שונה מהמציאות המקבילה והמדומיינת בחדר הבריחה, אבל זוהי דרך מצוינת לפתוח דיון על חשיבות הצוות ועל תרומתו להשגת המטרה, וגם לפיתוח האישי של כל אינדיבידואל בקבוצה. אם תוסיפו לתערובת גם את ההנאה הרבה הצפויה – אין ספק שחדר הבריחה הוא אידאלי כפעילות גיבוש לצוות.

הפעילויות שלנו

Call Now Button
שינוי גודל גופנים