ערב גיבוש לעובדים

יש שאלות? נשמח לעזור
האטרקציה שתהפוך כל ערב גיבוש לעובדים – לחוויה אדירה

ארגונים גדולים, בינוניים וקטנים מבקשים מפעם לפעם לתכנן ערב גיבוש לעובדים. המטרה המרכזית שעומדת מאחורי הפקות מהסוג הזה היא מטרה חשובה וברוב המקרים משותפת לכל העסקים באשר הם, והיא יצירת גיבוש בין העובדים. גיבוש זה אמור לתרום לעבודת הצוות, לעבודה היעילה והנכונה בין הגורמים השונים המניעים את המערכת, ובסופו של דבר הגיבוש הזה אמור להוביל גם לתוצאות העסקיות הרצויות. הסיבה החשובה הזו היא ללא ספק המניע העיקרי לכך שבעלי עסקים ומנהלי משאבי אנוש בוחרים לא פעם לשלב חדר בריחה במסגרת ערב גיבוש, ועוד לפני שניכנס לפרטים הקטנים ונגלה מה זה בעצם חדר בריחה או איך זה עובד, חשוב לזכור שיש לו עוד יתרון אחד חשוב מאוד, בעיקר עבור עסקים.

 

חשיבה יצירתית ומטרה משותפת

עבודת צוות היא מאפיין קריטי עבור צוותי עבודה באשר הם, וללא ספק חדר בריחה מאפשר לצוותים ללמוד לעבוד הרבה יותר טוב ביחד. אלא שכדי להתמודד עם האתגר הקרוי אסקייפ רום נדרשת לא רק עבודת צוות, אלא חלוקה נכונה וטבעית של תפקידים בין המשתתפים, חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה, הקשבה לדעות של אחרים, הכלה, הצעת פתרונות חלופיים והצגת דרכי פעולה אחרות שעשויות לעזור. בנוסף, האתגר שעל הפרק הוא מטרה משותפת שכל חברי הקבוצה מזדהים איתה, וכך הם לומדים איך ניתן להגיע אל המטרה הנכספת בדרך של שיתוף פעולה, באמצעות סיעור מוחות ובעיקר באמצעות חתירה משותפת לעבר היעד הכללי. גם עובדים ששגרת יומם מורכבת מתחרות (למשל – תחרות על יעדי מכירות) צריכים ללמוד לעבוד טוב יותר יחד, לשתף פעולה גם עם גורמים אחרים במערכת ולהבין שגם מאחרים בסביבתם יש להם הרבה מה לקבל, וגם הרבה מה לתת.

 

איך המטרות הללו מושגות?

אז איך בעצם תורם אסקייפ רום לגיבוש המיוחל וגם לסל הכלים החשוב כל כך? התשובה פשוטה למדי. חדר בריחה, שהוא למעשה חלל סגור המעוצב על פי קונספט ברור עם שלל חידות, רמזים, כתבי חידה וקודים מסתוריים, הוא חדר ששואב את המשתתפים אל עולם אחר, יקום מקביל אם תרצו, ובו הם צריכים להפעיל את המוח הרבה יותר. הם צריכים לחשוב קצת אחרת, לראות דברים בצורה שונה, להיעזר בחברים כדי להגיע להחלטות ולמצוא את הפתרונות. זו ההזדמנות שבה כל אחד מתגלה במיטבו, מי באיתור הרמזים, מי בחיבור פיסות המידע יחד ומי בהשלמת החתיכה החסרה בפאזל, זו שמאפשרת לנו לזהות את התשובה הרצויה ולהגיע אל הפתרון. גיבוש, שיתוף פעולה, מחשבה יצירתית ויוזמה, כמו גם סיעור מוחות ומטרה משותפת, כל אלה מרכיבים את הפעילות המיוחדת הזו ומסבירים מדוע חדרי בריחה הפכו לטרנד של ממש בקרב הארגונים בישראל. אם תשלבו את האטרקציה הנהדרת הזו במסגרת ערב גיבוש לעובדים או סדנת פיתוח מנהלים אין ספק שתגלו חיש מהר כיצד עקרונות החדר עוברים גם אל המציאות היומיומית, בין קירות המשרד. כבוד הדדי, תמיכה בקולגות והכרה בחשיבות הקבוצה ובתרומתה האדירה לפרט. אלה הם הגורמים שהופכים את חדרי הבריחה בישראל לאמצעי מושלם עבור מנהלים שרוצים לקדם את הצוותים שלהם צעד נוסף קדימה. כשמשלבים בתהליך גם עיצוב מוקפד, עלילה מרתקת והרפתקה אמיתית מגלים מהר מאוד שאין דרך מהנה ופשוטה יותר להגיע אל היעד. מי חשב שדמויות כמו אינדיאנה ג'ונס או סרטים גדולים כמו פארק היורה הם שיראו לכם ולצוותים שלכם את הדרך אל הגיבוש והאחדות במשרד?

Call Now Button
שינוי גודל גופנים