עיצוב חדר בריחה יוקרתי

עיצוב חדר בריחה יוקרתי

חדרי בריחה הם משחק מאוד פופולארי, אם אתם שואלים את עצמכם במה מדובר, חדר בריחה הוא משחק בו המשתתפים ננעלים בחדר, וצריכים לפתור סדרת חידות בעזרתם רמזים שונים הפרוסים ברחבי החדר ולהימלט ממנו תוך זמן נתון מראש, בדרך כלל תוך 60 דקות. חדרי בריחה הם תופעה חדשה יחסית בנוף הישראלי ובכלל. חדרי הבריחה הראשונים התחילו את דרכם בכמה ערים ברחבי אסיה בשנת 2007 ותוך זמן קצר צברו פופולריות עצומה. בישראל ישנם כ 200 חדרי בריחה כאשר רובם באזור המרכז.

מה חשוב בעיצוב חדר בריחה?

בחדר בריחה הכל סובב סביב הסיפור, והחוויות של חדרי הבריחה אשר חייבות להיות אוטנטיות ככל הניתן. לשם כך צריך סיפור רקע מסעיר, הקלאסיים שבניהם הם מציאת רוצח או פתרון שוד כלשהו, אך כל חדר בריחה משלב את הרעיונות שלו בסיפורים השונים והמגוונים, גם מאפיינים תרבותיים ומקומיים משולבים בנושא החדרים.

בשביל לייצר אוטנטיות מירבת לפני הכניסה של המשתתפים לחדר, בדרך כלל מסופר להם סיפור רקע שנותן להם את הידע הנדרש על המשימה. בדיוק כמו ריהוט למסעדות, מה שמייצר את האווירה בחדר בריחה הוא העיצוב, בין אם מדובר במאורת האקרים או ספינת שודדי ים.

כיצד להתאים את העיצוב של החדר לסיפור הרקע

ישנם מספר כה רב של חדרי בריחה בישראל, לכן, אם אתה מעוניין שחדר הבריחה שלך יהיה ייחודי ואטרקטיבי וימשוך דווקא אליו אנשים צריך שהחדר יהיה אותנטי. בכדי שהחדר יהיה אותנטי וייחודי יש צורך לדאוג שהתפאורה והציוד המצויים בו, יהיו תואמים להלך הרוח של הסיפור וההרפתקה עליהם מתבסס החדר לדוגמא: כספת בנק או בר משנות ה 50, צריך שהרהיטים והמכשירים יהיו נאמנים לתקופה. האתגר שלא הרבה מודעים אליו בנוגע לחדרי בריחה הוא הכמות העצומה של חוטי חשמל שצריכים לעבור במקום בלי להפריע לעיצוב של המקום.

חדרי בריחה עמוסים במצלמות בכל מיניי זוויות על מנת לעקוב אחר המשתתפים ולוודא שהם מצליחים לפתור את החידות, כמו כן מסכי טלוויזיה שממוקמים במקום על מנת לתת רמזים במקרה הצורך. שלא לדבר על רמקולים, מחשבים ושאר הגאדג'טים שנדרשים.

איך לברוח?

עוד דבר שתורם רבות להצלחה של חדר בריחה הוא החידות. צריך שהחידות יהיו מאתגרות, אך לא קשות מידיי, שיגרמו למשתתפים לצאת מאוכזבים אחרי שעה כי לא הצליחו לפתור את רוב החידות. הדרך הכי טובה לדעת אם החידות שחשבתם עליהן עובדות היא להביא קבוצת ניסוי של שחקנים שיבדקו האם החידות לא ברורות רק לך אלא גם לקהל הרחב. עוד אספקט בעיצוב שחשוב ליישם הוא להבדיל את חפצים איתם לשחקן צריכים להיות אינטראקציה ועם אילו לא, בדרך כלל זה נעשה על ידי הדרכת השחקנים לפני תחילת המשחק, זאת, גם בשביל להקל על השחקנים וגם בשביל לשמור על החדר תקין לאורך זמן.

אלמנט העיצוב

בדיוק כמו ריהוט למסעדה, העיצוב, אפילו מהכניסה, צריך כבר לרמוז על החוויה אותה השחקן הולך לעבור. לסיום, חדר בריחה, אם נבנה כמו שצריך, יכול להיות השקעה חכמה ומוצלחת. שתמשוך אליה הרבה משתתפים. אך חשוב בתחום זה לא לנוח על זרעי הדפנה, אלא כל הזמן לנסות לשפר, לעצב את החידות בהתאם לתגובות של השחקנים ולא לפחד לעשות משהו שלא ניסו לעשות בעבר.Call Now Button
שינוי גודל גופנים