מה זה אסקייפ רום ואיך תעברו את זה בשלום

מה זה אסקייפ רום ואיך תעברו את זה בשלום

מה זה אסקייפ רום ואיך תעברו את זה בשלום?

אחת האטרקציות הפופולאריות ביותר בשנים האחרונות, בישראל ובעולם בכלל, היא האטרקציה המוכרת כאסקייפ רום, או חדר בריחה למדקדקים בעברית. חלק מכם אולי אף יודעים לקשר בין החדרים הפיזיים והמעוצבים להפליא שנפתחו כאן כמו פטריות לאחר הגשם, לבין משחק המחשב המפורסם משנות התשעים, זה ששלח אתכם אל חדר נעול ופיזר בו רמזים כדי לעזור לכם להיחלץ. למעשה, זוהי בדיוק אותה החוויה, אלא שהפעם אתם זוכים להתנסות בה מבפנים. במקום להיעזר במקלדת ובעכבר כדי לנוע ברחבי החלל, לאסוף רמזים ולבחון אותם מכל כיוון אפשרי, אתם יכולים לגעת בהם, להתנסות ובעיקר ליהנות. אז איך בדיוק זה עובד, ומה צריך לדעת כדי לעבור את זה בהצלחה?

שישים דקות

באופן כללי חדרי בריחה מעמידים לרשותכם 60 דקות, למעט מקרים חריגים ונדירים בהם אתם עשויים להיתקל בחדרים שעבורם הוקצבו 90 דקות. רגע לפני שהשעון יתחיל לרוץ תקבלו הסבר קצר על המשימה שלפניכם, על הפריט ההיסטורי שאתם צריכים למצוא, על האוצר הגנוב שעליכם להציל או על המפתח שיעזור לכם לצאת מהחדר לפני שתתקעו בו לנצח נצחים. מרגע שתיסגר הדלת אחריכם הכל הופך להיות חלק מהעלילה. כל תמונה שעל הקיר, כל ראי וכל אות שאתם רואים בחדר – עשויים להיות חלק מסדרת רמזים שיעזרו לפצח כתבי חידה או לפענח קוד שיפתח כספת, מנעול או דלת מסתורית. ייתכן שתיתקלו בכמה פריטים שיסיחו את דעתכם ויגרמו לכם לבזבז עליהם כמה דקות ריקות עד שתבינו שהם כלל אינם קשורים לאתגר, וייתכן שבסוף הדרך תגלו שעשיתם את הבלתי יאמן ופתרתם את החידות תוך זמן שיא מפתיע במיוחד.

איך עוברים את זה בשלום?

כדי שתוכלו להתמודד בהצלחה עם האתגר הקרוי אסקייפ רום וכדי שתוכלו להגיע אל היעד הסופי ואל המטרה שלשמה ננעלתם בחדר, ישנם שני כללים עיקריים שבוודאי תלמדו גם על בשרכם, תוך כדי התנסות. הכלל הראשון הוא לחשוב מחוץ לקופסה ולנסות להביט בחפצים קצת אחרת. מי שמכיר את חידות ההיגיון ומנוסה בהן עשוי למצוא שזה קל לו קצת יותר אבל גם מי שזו עבורו התנסות ראשונה ייכנס לקצב מהר מאוד. הכלל השני הוא חשוב לא פחות ולמעשה אף יותר, והוא להיעזר בחברי הצוות שלכם. נדמה שבמקרים רבים נכנסת אל החדר קבוצה שחבריה טועים לחשוב כי הם מתחרים אלה באלה. זוהי שגיאה מרה בעיקר משום שכל רמז יופיע בחדר פעם אחת, ורק ניתוח נכון של כל הפריטים והסימנים בחלל יעזור לכם להגיע אל הפתרון המיוחל. אם כן, החליטו שאתם עובדים ביחד, בשיתוף פעולה, שאתם מרכזים חפצים, מקשיבים ומייעצים ובעיקר פועלים על פי כל העקרונות של סיעור מוחות. אסקייפ רום הוא לא תחרות, הוא חוויה מסעירה וממכרת שגם תחבר אתכם לחברים הכי טובים ולאנשי הצוות שלכם מהמשרד.Call Now Button
שינוי גודל גופנים