כך כבשו חדרי הבריחה את ישראל

כך כבשו חדרי הבריחה את ישראל

כך כבשו חדרי הבריחה את ישראל

חלקנו זוכרים את משחקי המחשב ששלטו כאן בסוף המאה הקודמת, כשהמחשב החל להשתלט על בתים רבים יותר ברחבי המדינה ומשחקי הרפתקאות הפכו לאתגר מהנה עבור צעירים ומבוגרים כאחד. במאה הנוכחית נראה שהמשחקים הללו הפכו למציאות ואם בעבר אספנו רמזים והתניידנו בין חדרים באמצעות מקלדת, עכבר או ג'ויסטיק, היום אנחנו עושים את זה בעצמנו – מכתתים רגליים, נוגעים ברמזים השונים, מנסים להביט בהם מנקודות תצפית שונות ובעיקר מבקשים לפענח את כתבי החידה שלפנינו בתקווה שנגלה את סוד התעלומה. קונספט ייחודי זה של חדרי בריחה, שלמעשה מאפשר לכל אחד ואחת להיכנס ליקום  מקביל שבו אנחנו בלשים לכל הפחות, הוא זה שגורם לנו להתמכר, לרצות עוד ובעיקר לצאת מהחדר לאחר כשעה ולמהר מיד להזמין חוויה נוספת בחדר בריחה אחר.

כך זה בעצם עובד

מי שעדיין לא מכיר את הקונספט של חדרי בריחה, מוטב שיקשיב היטב. בכניסה אל החדר אתם צפויים לקבל הנחיות ברורות מצד מפעיל מנוסה שיסביר לכם על המשימה וייתן לכם כמה דגשים לפני שתצאו אל המסע בג'ונג'ל, בפארק, במעמקי הים או בכל מקום אחר שמתאים לסיפור הכיסוי שלכם. כדי להשלים את החוויה עוד יותר אתם צפויים להיכנס לחדר שמעוצב בקפידה רבה בהתאם לסיפור המרכזי, כך שתוכלו להרגיש לפחות לשעה שאתם באמת שם, דמות מרכזית בעלילה הדינמית שמושפעת אך ורק מכם ומהחברים שלכם לקבוצה. במהלך שהותכם בחדר תיתקלו בשורה ארוכה של פריטים וחפצים, קודים וחידות, ובעצמכם תצטרכו לגלות איזו חידה נפתרת באמצעות אילו רמזים ואיך כל הקודים הללו מתחברים לפתרון. ייתכן שתעברו בין כמה חדרים, אולי תמצאו כספת מסתורית וייתכן שבסופו של דבר תגיעו אל פינה עלומה שבה מתחבא הפתרון שיוביל אתכם אל מחוץ לחדר. בשלב הזה גם האדרנלין יהיה בשיאו.

כל אחד והסיפור שלו

אז מה מייחד את שלל חדרי הבריחה שנפתחו בשנים האחרונות? התשובה פשוטה למדי: כל אסקייפ רום מעוצב באופן מדויק ומתוך מחשבה על הסיפור, על התעלומה ועל החוויה. כדי שתוכלו להרגיש שאתם באמת תרים אחר שיבוט ביצת הטי-רקס אין ספק שהחדר שאליו תיכנסו חייב להיות מעוצב על פי הקונספט של פארק היורה, מה שיגרום לאנרגיות בחדר לעוף מעלה ויכניס אתכם לקצב בקלות רבה. מפעילי חדרי בריחה בוחרים בדרך כלל סיפור מלהיב, אולי קונספט מוכר קצת יותר, כזה שתוכלו להתחבר אליו ולהימשך אליו, ובהתאם לעלילה הם בונים את הרמזים, מסדרים את החדר ומפזרים בו כמה הסחות דעת. כל שנותר לכם כעת הוא לבחור את החדר המעניין בעיניכם, במיקום שיהיה נוח עבורכם, לאסוף את החברים הכי טובים או את בני המשפחה, ולצאת אל מסע בלתי נשכח במצולות הים או במעמקי היער, לאן שרק תרצו.Call Now Button
שינוי גודל גופנים