חדר בריחה כפעילות לימי גיבוש וחברות

חדר בריחה כפעילות לימי גיבוש וחברות

גיבוש הצוות הוא מטרה מרכזית וחשובה מאוד מבחינתם של מנהלי ארגונים ומחלקות, ובצדק רב. לא צריך לקרוא עשרות מחקרים כדי להבין שצוות מאוחד, שפועל למען מטרה משותפת בידיים שלובות יצליח להגיע למטרה הזו טוב יותר. אם כן, סביר להניח שהשאלה המטרידה יותר היא איך בעצם אפשר ליצור גיבוש, ובעיקר איך עושים את זה בלי לגרור את הצוות ליום משמים שכולל הרצאה מתישה או פעילות שהעובדים שלכם כבר חוו עשרות פעמים בעבר. התשובה נמצאת היום בשלל חדרי בריחה בישראל, ואפשר להבין מדוע הפך הטרנד הקרוי אסקייפ רום לאטרקציה גדולה בעיניהם של מנהלי משאבי אנוש.

מגדירים מטרה משותפת

הצלחת הארגון שלכם היא מטרה משותפת אחת, ופתרון התעלומה שמחכה מאחורי הדלת הנעולה, בחדר הבריחה, היא מטרה משותפת נוספת. עם הכניסה אל החדר יקבלו העובדים הנחיות מוגדרות וברורות באשר למטרה שלהם ולנקודה שאליה הם אמורים לשאוף כדי שיוכלו לצאת מהחדר. הדרך אל היעד היא הנעלם המרכזי במשוואה הזו, מה שאומר שחברי הצוות יצטרכו לחשוב מחוץ לקופסה, לשתף, להתייעץ ולהקשיב כדי להתקדם במסע, לאסוף רמזים, לפתור חידות ולבסוף גם לצאת מהחדר. השילוב המתוחכם הזה שבין משחק לחוויה קבוצתית, בין מסתורין לבין עבודת צוות, הוא זה שמסביר מדוע ארגונים רבים בוחרים לשלב חדרי בריחה במסגרת ימי גיבוש וחברות.

כך זה עובד

אם קיבלתם את ההחלטה לתכנן יום גיבוש שבמרכזו מתח ומסתורין, דרמה ואתגר, אתם בהחלט בדרך הנכונה לחיזוק המרקם הקבוצתי בצוות שלכם. החוויה שצפויה להם תהיה ללא ספק מהנה ומאתגרת, וכדי למצות את המיטב ממנה יעמדו לרשות החברים 60 דקות בלבד שבמהלכן יצטרכו לפענח קודים וחידות מורכבות כדי לאתר ביצה משובטת בפארק היורה או כדי לאתר פריט ארכיאולוגי יקר ערך של אינדיאנה ג'ונס. מותר להם גם לטעות ולהיתקע לאורך המסלול, ובעיקר הם רשאים לקבל טיפים והכוונה מצד המפעילים שיצפו בהם לכל אורך הדרך. המסע המרתק הזה יגלה להם דברים שאולי לא ידעו על עצמם ויעניק להם כלים שיתבררו כיקרי ערך כשיחזרו למשרד, לשגרת העבודה. לאחר ההתמודדות המוצלחת בחדר הבריחה אפשר ואף רצוי להמשיך את יום הגיבוש עם ארוחה טובה, וסביב השולחן תוכלו לאפשר להם לבטא את התובנות שלהם, לגלות איך הרגישו והאם הם מבינים טוב יותר את חברי הצוות ואת התרומה של כל אינדיבידואל לקבוצה. חדר הבריחה הוא פשוט דרך טובה ומסקרנת יותר ללמוד ולצמוח, ואת זה הצוות שלכם עומד לגלות בדרך הכי מהנה שיש.Call Now Button
שינוי גודל גופנים