חדר בריחה עבור פיתוח מנהלים וגיבוש צוותים

חדר בריחה עבור פיתוח מנהלים וגיבוש צוותים

חדרי בריחה (או אסקייפ רום, לחובבי הלעז) זוכים לפופולאריות אדירה בשנים האחרונות, ושלל החדרים שנפתחים מצפון ועד דרום רק מוכיחים עד כמה הביקוש לאתגר ולמסתורין הולך וגובר. קבוצות רבות שואפות להשלים כמה שיותר חדרי בריחה בזמן קצר ככל האפשר, גברים מוצאים שהחדר המרתק הוא התפאורה המושלמת להצעת נישואין ומשפחות שרוצות להציע לילדים (או להורים) יום הולדת בלתי נשכח עושות זאת בחדר בריחה. אלא שבין כל אלה ישנם גם לא מעט מנהלים ובעלי עסקים שמבינים שאפשר לשלב אסקייפ רום גם במסגרת יום גיבוש, סדנת פיתוח מנהלים או יום חברה מרתק שיאפשר לעובדים לטעום חוויה שונה, ייחודית ומאתגרת. מי שבוחר בדרך הזו מבטיח לעצמו ולארגון בעיקר יתרונות חשובים.

שיפור מיומנויות צוותיות

אחד היתרונות הברורים ביותר שיש לחדר הבריחה המשולב כפעילות חווייתית ביום גיבוש או במסגרת סדנת פיתוח מנהלים, הוא שמדובר במשחק ייחודי שחושף בפני המשתתפים בו מיומנויות שאולי לא הכירו בחשיבותן קודם לכן. היכולת לעבוד בשיתוף פעולה, להקשיב לאחרים, לייעץ ולבקש עצה, לטעות, ללמד וללמוד, כל אלה משפרים את היכולת של הצוות לפעול לקידום מטרות ארגוניות ועסקיות. את המיומנויות הללו הם יקבלו בתוך החדר הנעול, מבלי שאיש ילמד אותם או יגיד להם לעשות זאת. כך, כשהם נדרשים לפתור תעלומה כאילו היו הם דמויות ראשיות באחד מסרטי "אינדיאנה ג'ונס", הם יגלו בעצמם את כוחו של הצוות וילמדו איך בשיתוף פעולה ניתן לכבוש כל מטרה, גם את זו שנראית בלתי מושגת.

חדר הבריחה כאמצעי לשינוי אווירה

השגרה המשרדית יכולה להיות דוחקת ולוחצת, המרוץ אחר היעדים עשוי להתברר כשוחק, והישיבה הממושכת לצד המחשב בוודאי שאינה תורמת למוטיבציה. מנהלים רבים נוטים לחשוב שתכנון סדנה או הרצאה בחדר הישיבות של החברה נחשבים מבחינת העובדים כדרך טובה לשבור שגרה. בפועל זוהי טעות מרה, ואת המשאבים שאתם משקיעים בפיתוח הרצאות אפשר ורצוי להשקיע בפעילויות חווייתיות שיאפשרו לעובדים ללמוד בדרך מהנה הרבה יותר את כל מה שתרצו ללמד אותם. זהו בדיוק היתרון של חדר הבריחה. מאחורי הדלת הנעולה, עם סיפור רקע סוחף ותפאורה מושקעת במיוחד, חברי הצוות זוכים לחוות, להתנסות, לצחוק, להשתטות וגם להודות שהם פשוט לא יודעים איך להתקדם ואיך להתגבר על המכשולים. זוהי הדרך הטובה ביותר לתכנן יום גיבוש, אירוע חברה או סדנת פיתוח מנהלים שתשיג את המטרות שלה בצורה מהירה, יעילה ומהנה הרבה יותר.Call Now Button
שינוי גודל גופנים