חדר בריחה – חוויה משפחתית

חדר בריחה – חוויה משפחתית

בין שלל הדילמות שאיתם מתמודדים הורים רבים עם הגיעו של סוף השבוע או עם תחילתה של עוד חופשת במערכת החינוך, ישנה דילמה אחת עיקרית שמדירה שינה מעיניהם – איך מעסיקים את הילדים? ישנן ללא ספק אטרקציות רבות ומהנות שמתאימות לכל המשפחה, אבל מפעם לפעם גם אטרקציות אלו הופכות לעניין של שגרה וכל מה שאנחנו באמת רוצים זה לעשות משהו מיוחד. שונה. חדר בריחה יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי להורים אלה, אשר רוצים להוציא את הילדים מהמחשב וממשחקי המסך, ולתת להם לזוז, לחשוב ולעבוד יחד – כמשפחה. אז מה זה בכל חדר בריחה, ולמה זו היא פעילות אטרקטיבית כל כך למשפחות?

 מפצחים את הקוד

חדרי בריחה בישראל הם טרנד שהולך ומתחזק, ואם תבחנו את רשימת החדרים הזמינים תגלו שישנם לא מעט כאלה. נדמה שהדרך הטובה ביותר להגדיר את הקונספט של חדר בריחה היא באמצעות המילה אתגר. עוד בטרם תיכנסו אל החדר תקבלו תדרוך לקראת המשימה הגדולה, וזאת כדי שתוכלו להבין לקראת מה אתם צועדים ומה אתם מחפשים בחדר שאליו תגיעו. למשל, בחדר בריחה אינדיאנה ג'ונס תתבקשו למצוא את האוצר האבוד, וזאת רק באמצעות הפריטים הקיימים בחדר. החפצים השונים ירכיבו את חלקי הפאזל שלכם – קודים, מפתחות וסיסמאות אלו יעזרו לכם למצוא את האוצר ולהימלט עמו מהחדר בטרם יסתיים הזמן הקצוב למשימה, שהוא שעה בדרך כלל. אם אתם חוששים שמא תתקעו בחדר זמן ממושך אין לכם באמת סיבה לדאגה, שכן בכל שלב תוכלו לבקש עזרה, רמז או הנחיה.

 גם הילדים נהנים

ילדים והורים יכולים ליהנות מהפעילות המלהיבה המאפיינת חדר בריחה, בעיקר משום שיש משהו מרגש וממלא אנרגיות במשימה שבה כולם משתפים פעולה ועובדים כצוות כדי לפענח קודים ולפצח חידות. גם תחושת הגאווה שממלאת את החזה ברגע שעוד חידה נפתרה ועוד מפתח נפרץ – זו תחושה שאין שניה לה, והיא עוזרת לאווירה המחשמלת של חדרי הבריחה באשר הם. אם תשלבו פעילות של חדר בריחה ביום הכיף שלכם עם הילדים אתם בהחלט צפויים לחוות משהו בלתי רגיל ולראות את החיוך על פניהם בכל פעם שיגיעו לפתרון או ישיגו רמז משמעותי נוסף. היכולת לעמוד באתגר הזה גם יחזק בהם את תחושת המסוגלות ואת ההבנה שאין דבר שהם לא יכולים לעשות. כך שחוץ מכיף גדול, חדר בריחה הוא גם דרך טובה לחוות מנעד רגשות חשוב, בוודאי לילדים.Call Now Button
שינוי גודל גופנים