חדרי בריחה ומציאות מדומה

חדרי בריחה ומציאות מדומה

בימים בהם אנחנו מוקפים כל הזמן בטלפונים מצלצלים, מסכים או סתם דיווחי חדשות שלא מפסיקים להציף אותנו מכל מקום, לפעמים אנו פשוט רוצים לברוח אל תוך האסקפיזם. חדרי בריחה ומתחמי מציאות מדומה עושים בדיוק את זה ובניגוד לצפייה בסרט או בסדרת מתח שהם בסופו של דבר חוויה פסיבית, כאן המשתתפים הם פעילים וההצלחה תלויה בהם.

מהם בעצם חדרי הבריחה?

חדר בריחה הוא למעשה סדרה של חידות ורמזים כאשר פתרון של כל אחת מן החידות מובילה אל החידה הבאה והמטרה היא לפתור את כל החידות ולצאת מן החדר תוך כשעה בלבד. קיימים עשרות חדרי בריחה בנושאים שונים, החל מסרטים קלאסיים כמו פארק היורה ועד לחדרי בילוש בהם אתם צריכים לפתור את התעלומה ולמצוא את הפושע.

חדרי בריחה – מתאימים לקבוצות ואירועים מיוחדים

על מנת לברוח מן החדר בהצלחה, המשתתפים חייבים לשתף פעולה אחד עם השני מכיוון שלכל אחד יש נקודת מבט שונה שיכולה לפתור את החידה הבאה. המשתתפים חייבים לעשות זאת בלי להעזר בגוגל, ויקיפדיה או בחברים מהפייסבוק. אם נתקעים במהלך הבריחה, תמיד אפשר לבקש רמז או הוראות מהצוות, אך כמובן שהמטרה היא להגיע לחידה האחרונה עם כמה שפחות עזרה ורמזים.

מכיוון שנדרש שיתוף פעולה בין המשתתפים, חדרי בריחה מתאימים מאוד כאטרקציה לאירועים של מספר משתתפים, ובהזמנה מראש של מספר חדרי בריחה שונים באותו המתחם, אפשר לארח גם קבוצות גדולות למסיבות בר מצווה, ימי הולדת, ארועי חברה ואפילו מסיבות רווקים.

ארגונים וחברות רבות משתמשות בחדרי הבריחה על מנת ללמוד על האופי בו מתנהל הארגון ברמת המיקרו וכיצד העובדים מתקשרים זה עם זה ונעזרים אחד בשני בתנאי לחץ.

בלי פאניקה

למרות שהקונספט של חדרי הבריחה נשמע מפחיד, חשוב להבין כי ישנם חדרי בריחה מאיימים יותר ופחות בהתאם לגיל של המשתתפים והאווירה שרוצים להיכנס אליה. לא כל אחד היה רוצה להיכנס לחדר בריחה המבוסס על בית כלא אנגלי מהמאה השש עשרה, ולכן יש גם לא מעט חדרי בריחה עם נושאים וסיפורי מסגרת קלילים יותר עם תפאורה בהירה ומזמינה כמו אינדיאנה ג'ונס. חדר בריחה טוב הוא חדר בריחה כמה שיותר אותנטי עם דגש על כל הפרטים הקטנים ולא משנה באיזה נושא הוא.

חדר בריחה מציאות מדומה

עוד צורה של אסקפיזם היא חדר בריחה מציאות מדומה. כאן מדובר בחוויה אשר מציפה את כל החושים ומקיפה את המשתמש ב-360 מעלות. בניגוד למשחקי המציאות המדומה הישנים שהיו מורכבים בעיקר מצורות גיאומטריות פשוטות, היום ניתן לשחק במשחקי מציאות מדומה עם גרפיקה עוצרת נשימה המושגת באמצעות כוח עיבוד רב בעלות של אלפי שקלים. באמצעות מתחמי המציאות המדומה, כל אחד יכול להתנסות בחוויה המומלצת הזו.Call Now Button
שינוי גודל גופנים