הסיבה לפופולאריות הרבה של חדרי בריחה

הסיבה לפופולאריות הרבה של חדרי בריחה

הסיבה לפופולאריות הרבה של חדרי בריחה

סביר להניח ששמעתם את צמד המילים הללו, חדרי בריחה, או אסקייפ רום, ואולי אף יותר מפעם אחת. זוהי בהחלט לא הפתעה גדולה שכן מדובר בתופעה שכובשת את ישראל בשנים האחרונות, ואת העולם בכלל. זוהי דרך מצוינת להפתיע בדייט ייחודי, זוהי אטרקציה מלהיבה ליום הולדת שונה ומקורי, וגם פעילות מושלמת ליום גיבוש שמשיגה את כל המטרות העסקיות והצוותיות. אז מה זה בעצם אומר, ואיך בוחרים אסקייפ רום אידאלי?

זהירות – התמכרות לפניך

אם עדיין לא התנסיתם באחד מתוך עשרות חדרי בריחה הפזורים ברחבי ישראל, סביר להניח שאתם בדרך להתמכרות מהנה במיוחד. זאת משום שיש משהו בחוויה הזו, של החדר הסגור, שמעוררת את הגוף ואת הנפש ובעיקר גורמת לנו לרצות עוד. מה שצפוי להשפיע הוא כנראה האדרנלין שממלא את הגוף ברגע שהדלת נסגרת. כעת, כדי לצאת החוצה, תצטרכו לעבוד יחד, לאתר רמזים, להביט בחפצים שונים בחדר בצורה קצת אחרת, לחשוב מחוץ לקופסה, להתייעץ ולייעץ, להקשיב ולדבר, ובסופו של דבר תוכלו יחד – כצוות, כזוג או כמשפחה – להגיע אל הפתרון המיוחל שגם יוביל לצאתכם מהחדר עם חיוך גדול על הפנים.

בוחרים סיפור כיסוי

כאמור, ישנם בישראל עשרות חדרי בריחה שכל אחד מהם בנוי על פי סיפור אחר ובהתאם לקונספט שונה. כך תוכלו להיכנס לחדר שיזרוק אתכם אל המציאות של אינדיאנה ג'ונס או של פארק היורה, למשל, ובעולם הזה אתם צריכים למצוא פריט היסטורי חשוב, לאתר ביצת דינוזאור משובטת וכל יעד אחר שיוצב לכם מבעוד מועד. חדרי בריחה הם לא רק סיפור מעניין או ערימה של רמזים, כמובן, אלא מדובר בחוויה שלמה, כזו שעטופה היטב עם עיצוב מרשים ותשומת לב לכל פרט ופרט. הרמזים לא יהיו כל כך פשוטים, החידות לא יהיו קלות וסביר להניח שיהיו פריטים שלא תוכלו לדעת בוודאות האם הם חלק מהסיפור או חלק מהתפאורה. הדרך היחידה לדעת היא לנסות ולטעות.

גיבוש והנאה

אז למה בעצם חדרי בריחה הפכו לפופולאריים כל כך? סביר להניח שהחוויה הקבוצתית היא חלק בלתי נפרד מהעניין. כדי לפתור חידות וכדי לצאת מהחדר תהיו חייבים לעבוד ביחד. זוהי לא תחרות, ואם תחליטו לפעול לבד אתם צפויים לגלות שזה פשוט בלתי אפשרי. הסיבה העיקרית לכך היא שכל חידה מורכבת מכמה רמזים ומכמה פריטים, כך שמומלץ לסרוק את החדר ולשתף את החברים בכל רמז שמצאתם. רק בשיתוף פעולה, בעבודת צוות ובסיעור מוחות תוכלו לראות את התמונה המלאה, לפתור כתבי חידה ולהגיע אל הפתרון. זוהי בדיוק הסיבה לכך שגם ארגונים גדולים בישראל בוחרים לשלב חדרי בריחה בימי גיבוש או בפעילויות פיתוח צוותים. הכלים שיקבלו העובדים במהלך הפעילות הם כלים שילוו אותם גם בעבודה, בדרך אל המטרה המשותפת – הצלחה אישית וארגונית.Call Now Button
שינוי גודל גופנים